O wkurzających feministkach…

Wreszcie coś się poruszyło. Mam na myśli – na razie jeszcze nieśmiałą – dyskusję o feminizmie i feministkach w Polsce. I wszystko przez… wysokie obcasy, a właściwie, extra wysokie obcasy.

Wstępniak redaktor naczelnej, a przede wszystkim tekst o wkurzających feministkach, pokazał, że wiedza o feminizmie i feministkach w Polsce nadal jest na kiepskim poziomie. I to wśród dziennikarek, kobiet, które chcą, by ich teksty czytały inne kobiety…

Jest kiepsko, jeśli chodzi o edukację feministyczną. I wśród dziennikarek, i wśród kobiet ogólnie. Całkiem niedawno na jednych z zajęć uniwersyteckich, kiedy rozmawiałyśmy o krytyce poradnictwa z perspektywy feministycznej, okazało się, że studentki, młode inteligentne kobiety, dość krytycznie wypowiadają się o feminizmie. W ich wypowiedziach często pojawiało się wyrażenie: „no nie, to już przesada”. Na przykład, kiedy mówiłyśmy o feministycznym postulacie aplikacji końcówek żeńskich do języka… generalnie dziewczyny są przeciw, a przecież same używają formy „studentka” a nie „student”!.

Jednak zamiast się stroszyć i boczyć, zamiast głosić długie kazania ex cathedra, lepiej jest po prostu zapytać kobiety, zapytać studentki, dziennikarki, czytelniczki WOE etc.: czym w ogóle jest dla nich feminizm? Dlaczego wkurzają ich feministki? Co wiedzą o słowie na „f”?

Niech wreszcie rozpocznie się ta lekcja. Wszystkie się czegoś nauczymy.

A tu: LIST OTWARTY DO REDAKCJI MIESIĘCZNIKA WYSOKIE OBCASY EXTRA ORAZ WŁADZ AGORY

Reklamy

Informacje o an_ost

Jestem badaczką biografii kobiet. Jestem feministką. Jestem pedagożką. Fascynują mnie dzienniki kobiece. Żyję z... czytania. Próbuję pisać. Na co dzień... uczę (się).
Ten wpis został opublikowany w kategorii AKADEMIA, ŻYCIE i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s