Idy… polskie

Dzisiaj, 23 lutego, święto IDY. I słusznie. Cieszę się z Oscara dla filmu i bardzo gratuluję twórcom.

Dzisiaj też, po raz drugi z nazwiska, a po raz trzeci w ogóle ostatnio, Wprost pisze o Durczoku i stawia mu, tym razem imiennie, zarzuty mobbingu oraz molestowania kobiet w pracy. Tak, tak, słyszałam, że Wprost działa na granicy dobrego smaku, że zrównuje się z tabloidem… Tak, tak, zamiećmy problem pod dywan.

Przyglądam się tej sprawie jakiś czas i jest mi zwyczajnie wstyd, że problem molestowania i mobbingu po raz kolejny został zlekceważony jako problem społeczny. Tym razem lekceważą go główni zainteresowani – pracownicy mediów. Szkoda… Problem molestowania okazał się dobrym tematem wyłącznie jako tytuł na okładce, bo o dyskusji, takiej publicznej dyskusji, mogę tylko pomarzyć.

Przypominam sobie, jak kilka lat temu „wypłynęła” sprawa molestowania w Samoobronie. Czy Aneta Krawczyk była wtedy dla mediów wyłącznie „ciekawym tematem”? Czym było dla mediów jej doświadczenie bycia ofiarą molestowania?

Łyżwiński od razu dostał wtedy baty, Durczok? Tu wszyscy są ostrożni. Jedyne reakcje na ogólnopolskich portalach informacyjnych, jakie ukazują się po tekstach Wprost, to newsy o cierpieniach pana D… Nastała cisza. Dlaczego? Odpowiedź jest chyba prosta: bo problem molestowania i mobbingu jest większy niż to może się wydawać (dziennikarzom). Jest na tyle duży i powszechny, że strach go w ogóle ruszać. Jest na tyle nieprzyjemny, że nikt nie chce się „pobrudzić”. Jest na tyle polityczny, że nikt nie chce sobie zaszkodzić. I stracić pracy. Nie jest więc molestowanie i mobbing problemem pojedynczych osób, ale jest problemem wielu… Jest tabu, przynajmniej w środowisku ludzi mediów. Mylę się?

 

 

Reklamy

Informacje o an_ost

Jestem badaczką biografii kobiet. Jestem feministką. Jestem pedagożką. Fascynują mnie dzienniki kobiece. Żyję z... czytania. Próbuję pisać. Na co dzień... uczę (się).
Ten wpis został opublikowany w kategorii ŻYCIE i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s