Koniec roku, z biografią w tle

Wraz z końcem 2014 roku ukaże się kilka ważnych dla mnie książek. Wśród nich jest Aktywna biografia w przestrzeni społecznej, w której znajdzie się mój tekst o kategorii doświadczenia biograficznego z perspektywy feministycznej.

Wspominam o tym, bo dokładnie rok temu usiadłam do tego tekstu… Jakoś w okresie bożonarodzeniowym powstał zarys, który potem, przez kilka miesięcy, powoli rozpisywałam. Koncepcja artykułu zmieniała się kilkakrotnie, w zależności od nowych lektur i wątków, jakie włączałam do tekstu. Nie raz żałowałam, że w ogóle podjęłam temat doświadczenia. Bardzo szybko zdałam sobie sprawę, że życia by mi nie starczyło, żeby zająć się „doświadczeniem”. Im więcej pisałam, tym bardziej byłam niezadowolona. A zakończenia nie było widać. Na szczęście, ktoś – czyli redaktor – przypomniał o terminie oddania tekstu. I to zdecydowanie pomogło uporać się, przynajmniej, z niektórymi wątpliwościami. Proces kilkumiesięcznej pracy został zamknięty. Oddałam tekst. Teraz czekam na publikację. A to już za kilka dni. Czyli, udało się. Jestem z siebie dumna.

Reklamy

Informacje o an_ost

Jestem badaczką biografii kobiet. Jestem feministką. Jestem pedagożką. Fascynują mnie dzienniki kobiece. Żyję z... czytania. Próbuję pisać. Na co dzień... uczę (się).
Ten wpis został opublikowany w kategorii KSIĄŻKI, ŻYCIE i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s