Odsłony samotności

Nie, nie zamierzam pisać o samotności, przynajmniej nie zamierzam wygłupiać się z tekstami o pożytkach z samotności. Ciekawią mnie raczej społeczno-kulturowe figury kobiecej samotności… Dlaczego, na przykład, kiedy mowa o kobiecie samotnej pojawia się od razu dopełnienie: samotna, czyli bez mężczyzny albo… przez mężczyznę.

W pierwszym dniach grudnia odbędzie się w Siedlcach seminarium z cyklu Różne odsłony kobiecych światów. Tym razem tematem dyskusji będą: Niezamężne, owdowiałe, rozwiedzione… – kategorie kobiecej samotności. Mam zamiar się zgłosić i głośno zapytać o inne kategorie, np. o samotność zamężnych. Tak naprawdę jednak zamierzam odpuścić sobie sprawę mężczyzn i skupić się na samotności kobiet wśród kobiet, dokładniej, samotności córek… Tytuł właściwie już mam: Samotne i solidarne. O córkach…

Reklamy

Informacje o an_ost

Jestem badaczką biografii kobiet. Jestem feministką. Jestem pedagożką. Fascynują mnie dzienniki kobiece. Żyję z... czytania. Próbuję pisać. Na co dzień... uczę (się).
Ten wpis został opublikowany w kategorii POLECAM! i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s