ZADRA, ta 15-latka

ZADRA_1-1999Pismo ZADRA tej jesieni kończy 15 lat!

Pierwszy numer ukazał się w 1999 r. i jak komentowała Beata Kozak na łamach numeru 2: Zadra z przytupem wkroczyła w 2000 rok. Z półek w E….. pierwszy numer zniknął w szybkim tempie, prenumerat zamówiono sporo, a w listach do redakcji czytelniczki chwaliły pismo i nie mogły doczekać się kolejnych numerów. Tak było! Naczelna konkludowała wtedy:

Okazało się, że nie jest tak źle i beznadziejnie z tym polskim feminizmem, jak nam się zdawało. Z reakcji na „Zadrę” wynika, że jest bardzo wiele osób żywo zainteresowanych tym, co feministki mają do powiedzenia, bardzo wiele ludzi myślących samodzielnie i pod prąd… 

Czytam dzisiaj te słowa, przeglądam pierwsze numery ZADRY i… myślę, że już czas na takie małe déjà  vu. Przy okazji 60, najbliższego numeru, chciałabym przeczytać, że jeszcze ZADRA nie zginęła póki my żyjemy... Co za my? No właśnie… Oto jest pytanie.

Reklamy

Informacje o an_ost

Jestem badaczką biografii kobiet. Jestem feministką. Jestem pedagożką. Fascynują mnie dzienniki kobiece. Żyję z... czytania. Próbuję pisać. Na co dzień... uczę (się).
Ten wpis został opublikowany w kategorii POLECAM! i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s