Przyjaźń między kobietą i mężczyzną?

czyli... When Harry Met Sally. 

Women’s Right News donosi, że film skończył właśnie 25 lat. Jest zatem pretekst, by o nim wspomnieć.

Nie pamiętam, kiedy obejrzałam ten film po raz pierwszy, nie pamiętam też, ile razy w ogóle go obejrzałam, ale pamiętam jedno: od początku wkurzało mnie, że w tytule jest najpierw Harry, a potem Sally. Poza tym, pamiętam, że od pierwszych scen filmu, ja naprawdę chciałam wierzyć, że możliwa jest przyjaźń między kobietą i mężczyzną, czy też: mężczyzną i kobietą. When Harry Met Sally jednak rozwiewał nadzieje… Jak się później okazało, również doświadczenie życiowe nie raz udowodniło, że przyjaźń z mężczyzną bywa niemożliwa, przynajmniej dla mnie. Że zawsze kończy się tak samo: ktoś cierpi. I tym kimś, hm, przeważnie bywałam ja.

Ale! Przecież nie o cierpieniu chciałam pisać. Chciałam rocznicowo i z radością cofnąć się w czasie, do 1989 roku, a właściwie głębiej, do 1977 r. (sic!), czyli do czasów, kiedy When Harry Met Sally… 

Reklamy

Informacje o an_ost

Jestem badaczką biografii kobiet. Jestem feministką. Jestem pedagożką. Fascynują mnie dzienniki kobiece. Żyję z... czytania. Próbuję pisać. Na co dzień... uczę (się).
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s