GLORIA, czyli chwała :)

Gloria Steinem kończy dzisiaj, 25 marca, 80 lat. Wow!

Jestem pod wrażeniem, jak kobiety pięknie celebrują urodziny Steinem. Są laurki, są, wspomnienia, są życzenia urodzinowe. Przede wszystkim jednak są podziękowania. Podziękowania za feminizm. Za odwagę bycia sobą. Gloria Steinem, szczególnie w Stanach, jest symbolem kobiecej odwagi i determinacji, wiary w kobiety i feminizm.

O Glorii i jej zasługach opowiadają głośno nie tylko jej zacne koleżanki, liczne uczennice i fanki, ale również kobiety, które znają Steinem wyłącznie i głównie z Jej działalności, książek i wypowiedzi. Do historii przeszło już Jej zdanie/aforyzm: Kobieta tak potrzebuje mężczyzny, jak ryba potrzebuje roweru. Więcej wypowiedzi Steinem można znaleźć na Jej oficjalnej stronie: www.gloriasteinem.com.

Również Smith College – uczelnia, której Steinem jest absolwentką – przygotowała specjalną stronę Jej dedykowaną: www.smith.edu/gloria. Polecam.

No i jeszcze pewien drobiazg. Otóż, nie tak dawno trafiłam na wielce inspirujący felieton Steinem: Why Our Revolution Has Just Begun. Autorka rozprawia się w nim z mitami postfeminizmu i podaje szereg powodów, dla których kobiety, dzisiaj, w 2014 roku, nie powinny rezygnować z feminizmu. Felieton ukazał się w „Ms. Magazine„, piśmie, którego Gloria była współzałożycielką w 1972 r.

A zatem, chwała Glorii!

A Very Special 80th Birthday Video to Gloria Steinem

Reklamy

Informacje o an_ost

Jestem badaczką biografii kobiet. Jestem feministką. Jestem pedagożką. Fascynują mnie dzienniki kobiece. Żyję z... czytania. Próbuję pisać. Na co dzień... uczę (się).
Ten wpis został opublikowany w kategorii POLECAM! i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s