Mam skłonność do…

… tematu śmierci. Szczególnie teraz. Bo luty to dla mnie miesiąc śmierci. W moim kalendarzu od 21 lat nic się nie zmieniło. Najkrótszy miesiąc w roku jest miesiącem śmierci.

Nie, nie będę wymieniać długiej listy nazwisk i dat… Nie tym razem. Znów przychodzi mi na myśl zdanie, że rocznic śmierci się nie obchodzi, ale się o nich pamięta… Już kiedyś zresztą o tym wspominałam. A moja pamięć w tym temacie jest szczególna. Póki co tyle.

bNa zdjęciu obok jest moja babcia w towarzystwie młodszej siostry i mamy: od lewej: Alina (moja cioteczna babka), Helena (moja prababka) oraz Adela – samozwańcza Krystyna – moja babcia. 10 lutego br. mija 21 lat od jej śmierci.

Zdjęcie pochodzi z lat trzydziestych, zostało zrobione na rynku pewnego małego miasteczka w centralnej Polsce, na moment przed wojną. To moja jedyna pamiątka po babci z okresu jej dzieciństwa.

A tu jeszcze jedna „kartka” sprzed lat. Tym razem muzyczna… kobieta o najpiękniejszym głosie: Karen Carpenter (zm. 4.02.1983 r.).

Reklamy

Informacje o an_ost

Jestem badaczką biografii kobiet. Jestem feministką. Jestem pedagożką. Fascynują mnie dzienniki kobiece. Żyję z... czytania. Próbuję pisać. Na co dzień... uczę (się).
Ten wpis został opublikowany w kategorii ŻYCIE i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s