A numer jego 365

Może i powinnam zrobić jakieś podsumowanie związane z końcem 2013 r., ale na to przyjdzie jeszcze czas. Tak się akurat składa, że dzisiaj ostatni dzień roku, a ja z robotą jeszcze zalegam. Mam kilka rozpoczętych, niedokończonych spraw (czyt. nienapisanych tekstów i nieprzeczytanych książek), które przyjdzie mi już sfinalizować w nowym roku. Pogodziłam się z tym, ale jest jeden temat, który nie daje mi spokoju. To zagadnienie doświadczenia.

Jeszcze kilka dni temu miałam gotowy plan na artykuł. Wydawało mi się, że wiem, co i w jaki sposób chcę napisać. Ba! Zaczęłam już nawet pisać, ale w pewnym momencie przypomniałam sobie o pewnym artykule, który kiedyś odłożyłam do przeczytania. To był artykuł Joan W. Scott (1993) pod lapidarnym tytułem Experience. Po kilku zdaniach wiedziałam już, że jeśli odważę się czytać dalej, będę musiała od nowa przemyśleć tekst, który dopiero co zaczęłam pisać, i który – jak mi się mylnie wydawało – nie będzie, choć ten jeden raz w życiu, powstawał w cierpieniach intelektualnych. Poczułam nawet – i to była dopiero trwoga – że moja dotychczasowa wiedza na temat „doświadczenia” za sprawą artykułu Scott rozpada się, fragment po fragmencie. To, co wydawało mi się pewne, nagle okazało się podważalne… Tak łatwo podważalne!

Więc co? Więc siedzę teraz i stukam. Słowa wystukuję i kreślę, i od nowa przemyśliwuję swój tekst o doświadczeniu. Na razie idzie topornie, ale przede mną przecież cały, wyjątkowo długi dzisiaj wieczór. Mam zamiar bawić się dobrze. A jak „pokazuje”  moje sylwestrowe doświadczenie 🙂 ostatni dzień roku bywał u mnie szczególnie udany wtedy, gdy mogłam sobie do woli poszaleć… w pisaniu. Oby ten dzisiejszy wieczór okazał się wybitnie twórczy!

Reklamy

Informacje o an_ost

Jestem badaczką biografii kobiet. Jestem feministką. Jestem pedagożką. Fascynują mnie dzienniki kobiece. Żyję z... czytania. Próbuję pisać. Na co dzień... uczę (się).
Ten wpis został opublikowany w kategorii ŻYCIE i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s