WAGINA. NOWA BIOGRAFIA

waginaTaki tytuł nosi ostatnia książka Naomii Wolf. Wagina. Nowa biografia ukaże się nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Premiera – już za kilka dni.

W ramach przygotowań do lektury najnowszej książki Wolf proponuję zajrzeć na stronę The Guardian, gdzie autorka Mitu piękności opowiada – w ramach cyklu On Making Change – o przestrzeni dla kobiet. O współczesnym feminizmie i zjawisku… ekskluzji/wykluczenia, które tak krytykowane przez feministki paradoksalnie stało się również ich (naszym) narzędziem działania w publicznej sferze. Wolf rozważa „za” i „przeciw” tworzeniu grup typu „women-only”. Przyznaje, że istnieje ogromna potrzeba integracji kobiet (budowania przestrzeni kobiet), ale zarazem przestrzega przed tworzeniem zbyt hermetycznych, zamkniętych grup, które wcale nie „pomagają” feminizmowi jako ruchowi politycznemu. Więcej o przestrzeniach kobiet – na stronie.

Poniżej natomiast – wykład Wolf, jaki odbył się pod koniec 2012 r. w Royal Institution i był związany z amerykańską premierą książki Vagina. New Biography.

Naomi Wolf on „Vagina: A New Biography”

Naomi Wolf – pisarka, krytyczka społeczna, aktywistka polityczna. Feministka. W 1991 r. wydała The Beauty Myth: How Images of Beauty Are Used Against Women. Po polsku fragmenty książki ukazały się w zbiorze Antropologia ciała (2008). Pierwszą tłumaczoną na język polski książką Wolf jest Wagina. Nowa biografia (2013)

http://naomiwolf.org/

Reklamy

Informacje o an_ost

Jestem badaczką biografii kobiet. Jestem feministką. Jestem pedagożką. Fascynują mnie dzienniki kobiece. Żyję z... czytania. Próbuję pisać. Na co dzień... uczę (się).
Ten wpis został opublikowany w kategorii KSIĄŻKI i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s